Czcionka
A A+ A++
Kontrast
A A A A

Organizacja pracy

W naszym przedszkolu dzieci przebywają w 12 grupach. W każdej grupie znajduje się do 25 dzieci z jednego rocznika lub też zbliżonych wiekowo.

Godziny otwarcia
Przedszkole czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.00
Sekretariat przedszkola
czynny jest w godz. 7.00 do 15.00
                                                      

Przychodzenie
Do Przedszkola ze względu na rozkład dnia dzieci przychodzą do godziny 8.20 - o godz. 8.30 rozpoczyna się śniadanie. Ewentualne późniejsze przyjście dziecka do przedszkola należy zgłosić do godz.8.20.

Przerwa wakacyjna
Przedszkole pracuje cały rok kalendarzowy, z wyjątkiem przerw określonych przeez Organ Prowadzący. 
W okresie szkolnych przerw świątecznych, ferii zimowych i wiosennych lub też w innych terminach w przypadku zwiększonej absencji dzieci zajęcia są organizowane w oddziałach międzygrupowych.

Odbieranie dzieci
Dzieci mogą być odbierane jedynie przez osoby upoważnione do tego przez rodziców i zapisane w złożonym w Przedszkolu upoważnieniu. Osoba odbierająca dziecko powinna być pełnoletnia.

Odzież
Dzieci powinny być ubrane w wygodne i praktyczne ubranka oraz powinny mieć na zmianę wygodne obuwie na antypoślizgowych spodach. Pamiętajmy, że podczas zajęć plastycznych lub zabaw w ogrodzie dziecko może się ubrudzić. Odzież nie może też być kłopotliwa i uciążliwa do zakładania i zapinania. Prosimy o dostosowanie ubioru dzieci do panującej aury, tak, abyśmy mogli jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu oraz wyposażyć dzieci w "rezerwowe" ubranka do ewentualnego przebrania.

Żywienie
W przedszkolnej kuchni przygotowujemy domowe posiłki. Intendent przedszkola i panie kucharki dbają o różnorodność dań i zapewniają odpowiednio dobrane kalorycznie trzy pożywne posiłki, przygotowywane w warunkach zgodnych z przepisami i normami HACCP. Stanowią one ¾ dziennego zapotrzebowania dziecka w wieku przedszkolnym na białko, węglowodany, tłuszcze i witaminy (zgodnie z normami Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka). Dzieci są zachęcane do kosztowania potraw, ale nauczyciele nie zmuszają dzieci do jedzenia. Wspólne spożywanie posiłków jest okazją do spróbowania różnorodnych dań jak również ćwiczenia zachowania się przy stole. W grupach dzieci 4-, 5- i 6-letnich śniadanie podawane jest w formie szwedzkiego stołu.

Odpoczynek
Z drzemki poobiedniej korzystają dzieci z grup najmłodszych (3-latki). Pozostałe grupy mają możliwość odpoczynku i wyciszenia się słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek czytanych przez nauczyciela.

Urodziny
W naszym Przedszkolu obchodzimy urodziny. Jest to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Jubilat jest szczególnie traktowany, wszyscy składają mu życzenia, śpiewają "Sto lat". Mamy też z tej okazji specjalną oprawę rekwizytów. 

Chore dzieci
Dzieci: przeziębione, zakaźnie chore, z gorączką, kaszlem lub katarem nie są przyjmowane do przedszkola. Jeśli dziecko źle poczuje się w trakcie pobytu w przedszkolu natychmiast powiadomimy o tym rodziców lub opiekunów. Prosimy o zgłaszanie nam wszystkich przypadków zachorowań dzieci na choroby zakaźne.

Zabawki
W naszym przedszkolu obowiązuje jeden dzień w tygodniu (uzgodniony przez nauczycieli z rodzicami), ogłoszony Dniem Zabawek. Tego dnia dzieci mogą przynieść ze sobą do przedszkola swoją ulubioną zabawkę. Dzieci z grup najmłodszych mogą mieć ze sobą codziennie pluszaka lub inną przytulankę do spania. 

 Rodzice
Mile widziane jest aktywne uczestnictwo rodziców w życiu Przedszkola. Zapraszamy do współuczestnictwa rodziców w codziennym życiu przedszkola oraz do udziału w imprezach okolicznościowych. Dwa razy w miesiącu w każdej grupie wiekowej odbywają się konsultacje dla rodziców, gdzie można porozmawiać z nauczycielem o swoim dziecku. W przypadku pilnej potrzeby dodatkowej rozmowy prosimy o uzgodnienie dogodnego terminu z wychowawcą grupy. 

 Nasi specjaliści
W przedszkolu zatrudnieni są pedagog, psycholog i logopeda. Prowadzą oni zajęcia z dziećmi w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, pomagają nauczycielom i rodzicom rozwiązywać problemy wychowawcze i wspierają ich, wspólpracują z pracownikami rejonowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

W czasie obowiązywania obostrzeń związanych z epidemią Covid-19 niniejsze ustalenia mogą ulec zmianie zgodnie z wprowadzonymi procedurami!

Przedszkole Samorządowe w Ślęzie
© 2011-2024 | Odwiedzono: 834707. Dziękujemy