Czcionka
A A+ A++
Kontrast
A A A A

Godziny pracySerdecznie zapraszamy na spotkania z przedszkolnymi specjalistami. Prowadzą oni systematyczną obserwację Państwa pociech w grupach oraz indywidualnie badania kontrolne sprawdzające prawidłowy rozwój dzieci.

Specjaliści porozmawiają z Państwem, pokażą ćwiczenia i zabawy wspomagające rozwój dzieci. Pomogą również w dalszej diagnozie dziecka, zaproponują zajęcia dodatkowe lub terapię. 


LOGOPEDA  mgr JADWIGA WILK-WILCZYŃSKA 

Konsultacje dla rodziców: wtorek 15.30-16.30*

PSYCHOLOG  mgr JOANNA HOPPE-GOSIK

Konsultacje dla rodziców: wtorek 15.30-16.30*

PEDAGOG  mgr JOANNA POLAŃSKA

Konsultacje dla rodziców: wtorek15.30-16.30*

FIZJOTERAPEUTA  mgr EMILIA GIERULSKA

Konsultacje dla rodziców: wyznaczane indywidualnie po zgłoszeniu spotkania w sekretariacie przedzkola

* Rodzice zainteresowani spotkaniem ze specjalistami proszeni są o umówienie się na wizytę w sekretariacie przedszkola lub przez maila:  specjalisci1@dw.pl

UWAGA!
W okresie zaostrzonego reżimu sanitarnego konsultacje specjalistów odbywają się w formie rozmowy telefonicznej lub udzielenia porady w formie wiadomości e-mail. Potrzebę kontaktu prosimy zgłosić dzwoniąc do sekretariatu przedszkola lub pisząc maila na adres: specjalisci1@dw.pl. Specjaliści oddzwaniają do rodziców we wtorki w godzinach 15:30 -16:30.

 

ROK PRZEDSZKOLNY SPECJALISTÓW

WRZESIEŃ
W tym miesiącu prowadzone są obserwacje w grupach 4 i 5-latków, badania kontrolne dzieci oraz kwalifikacja na terapię.  Pod koniec września ustalany jest całoroczny dokładny harmonogram terapii, a rodzice otrzymują informację od specjalistów, jeżeli ich dziecko wymaga terapii, badań lub dalszej diagnozy.
We wrześniu zapoznajemy dzieci z gabinetem, prowadzącymi zajęcia, przyzwyczajamy je do uczestnictwa w indywidualnych zajęciach, które są na razie krótkie i polegają jedynie na zabawie.

PAŹDZIERNIK
Październik to czas obserwacji i badań przesiewowych w grupach 3-latków.  W tym miesiącu spotykamy się na konsultacjach z rodzicami w celu omówienia programów i harmonogramów pracy z dziećmi. Październik to moment rozpoczęcia terapii, dzieci już są przyzwyczajone do gabinetu i terapeutów. Zaczynamy systematyczną pracę.

LISTOPAD
To miesiąc wytężonej pracy z dzieckiem w przedszkolu i w domu.

GRUDZIEŃ
Terapia i zajęcia prowadzone są ze zdwojoną siłą.

STYCZEŃ
Terapia idzie pełną parą, a chętnych rodziców zapraszamy na zajęcia otwarte. Podczas ich trwania rodzice mogą podpatrzyć metody pracy terapeuty z dzieckiem oraz gry i zabawy jakie stosuje w terapii.

LUTY
To czas ponownych obserwacji Państwa pociech. Obserwujemy je w grupie podczas zabawy dowolnej, działań przy stolikach, zajęć dydaktycznych – przez cały dzień przedszkolny. Oceniamy stopień realizacji programów i modyfikujemy je w zależności od potrzeb i możliwości dziecka.

MARZEC
To okres otwartych zajęć terapeutycznych - zapraszamy na nie rodziców. Zawsze jesteśmy dla Państwa otwarci na rozmowę, spotkanie czy instruktaż, co do pracy z dzieckiem w domu. Doradzamy i rozmawiamy, jak pracować, co zmienić, jak się bawić.

KWIECIEŃ/MAJ
Podsumowujemy osiągnięcia dzieci z grup najstarszych idących niebawem do szkoły. Rozmawiamy z rodzicami o wyborze szkoły/klasy/zerówki.

CZERWIEC
Kwalifikujemy dzieci do terapii na następny rok przedszkolny. Podsumowujemy efektywność prowadzonej terapii. Omawiamy sukcesy i problemy dzieci objętych terapią.

LIPIEC/SIERPIEŃ
Oceniamy efekty naszej pracy z dziećmi i ich osiągnięcia wraz z rodzicami. Podejmujemy decyzję o kontynuacji terapii lub jej zakończeniu w kolejnym roku. 

Przedszkole Samorządowe w Ślęzie
© 2011-2023 | Odwiedzono: 799479. Dziękujemy